0_Web_АктуелноВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Мицкоски: За ВМРО-ДПМНЕ е прифатлив и праг од еден отсто и воопшто да нема праг за независните листи

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека за партијата е прифатлив и праг од еден отсто и воопшто да нема праг во однос на поднесувањето потписи за независна листа за кандидатура на претстојните локалните избори.

Back to top button
Close
Close