0_Македонија.ПорталПолитика

Мицкоски: Врз името на Гоце Делчев почива нашата борба за слобода и денешната држава Македонија

Името и делото на Апостолот на ВМРО - Гоце Делчев, отсекогаш претставувало инспирација на македонскиот патриотизам во борбата за создавање на независна македонска држава. Ова денеска на Фејсбук го напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close