0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници МКДПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ја одбраниме Македонија од ова денешно секојдневие кое и се случува, секојдневие на пљачка, криминал, корупција, понижувања и омаловажувања, порача од штипско Ново Село, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски.

Back to top button
Close
Close