0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikëVideo deklaratë

Mickoski: VMRO-DPMNE nuk do të japë legjitimitet për ndryshim të Kushtetutës

Sot është akti final i një procesi të marrë në të cilin Republika e Maqedonisë është e futur nga ana e kryeministrit Zoran Zaev dhe shumicës qeveritare, deklaroi sot para ndërtesës kuvendore, kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Back to top button
Close
Close