0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи ниту една дополнителна отстапка на сметка на македонскиот народ

Претседателот на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Охрид истакна дека партијата нема да поддржи ниту една отстапка во односите со соседна Бугарија што ќе биде на сметка на националните интереси на македонскиот народ,

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close