0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува Резолуцијата со која јасно се оцртуваат националните и државните позиции

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува Резолуцијата со која јасно се оцртуваат националните и државните позиции во во однос на македонскиот јазик, историја и идентитет. Изразуваме задоволство што Собранието ја задржа содржината на Резолуцијата. Таа остана во содржината таква каква што ја достави нашата пратеничка група, истакна претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close