Политички партии

Мицкоски: Власта системски го уништува образованието

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод Меѓународниот ден на образованието на неговиот фејсбук профил денеска напиша дека нашата држава Денот го дочекува со 20 илјади деца кои не следат настава затоа што немаат компјутери, штрајк на матурантите, „реформи од Финска" кои не се од Финска, а кои се туркаат на сила и без консензус, како и со обид да се укине предметот историја како посебен предмет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close