0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Власта одлучува дали е загрозено здравјето на граѓаните при пописот и локалните избори

Власта е таа која треба да оцени дали здравјето на граѓаните е згрозено или не, рече лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во одговор на прашање дали ќе побара повторно одложување на пописот или на локалните изборите.

Back to top button
Close
Close