0_Web_AktualePartitë politikePolitikë

Mickoski: Të lirohen nga puna të sëmurit kronikë për shkak të ndotjes së ajrit dhe pandemisë

Kryetari i opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski me publikim në Fejsbukun e tij i bëri thirrje Qeverisë që të lirohen nga puna të sëmurët kronikë, për shkak, siç thotë ai, të ndotjes së lartë të ajrit, paralelisht me pandeminë e Kovid19.

Back to top button
Close
Close