0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитички партии

Мицкоски: Светите браќа Кирил и Методиј со својата просветителска дејност поттикнаа епохален цивилизациски процес

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани да им го честитам 24 Мај - Денот на сесловенските просветители и учители Светите Кирил и Методиј.

Back to top button
Close
Close