Политички партии

Мицкоски: Собрани вкупно 45.000 потписи за поништување на Законот за попис

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во објава на Фејсбук тврди дека во рамки на вчера започнатата иницијатива за собирање потписи за поништување на Законот за попис, под мотото „Стави го својот потпис за вистински попис“, досега се собрани 45 илјади потписи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close