ПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Со обезбедување на терминалите за отчитување на отисоци ќе бидат откриени измамите од Пописот

Ја разгледав методологијата, практично методологијата за Пописот прави една двојна операција. Најрпвин велат дека постојат бази на податоци коишто ги содржат параметрите коишто се потребни да дадат одговор на прашањето кое е резидентно, а кое е населението кое изминативе годинина дена го одјавило своето живеалиште во Македонија, за потоа во вториот дел да велат „попишувачите на терен ќе ја констатираат таа состојба“, истакна денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close