0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитички партии

Мицкоски: Секојдневно работиме на ново парламентарно мнозинство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција повторно побара заминување на актуелната Влада и оставка од премиерот Зоран Заев. Тој посочи на низа неуспешни, според опозициската партија, проекти на власта во изминатите четири години, почнувајќи од недобиениот датум за преговори со ЕУ, во економијата, енергетиката, здравството...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close