Политички партии

Мицкоски: Седумнаесет нови инвестиции во Петровец, се очекуваат дополнителни четири

Од пред некој ден во Петровец имаме 17 инвеститори, очекуваме уште дополнителни четири во деновите коишто следат, нови 500 работни места покрај постоечките 1.000 работни места. Уште еден доказ дека ако се сака се може и во услови на криза да се постигнуваат исклучителни резултати, истакна при денешната посета на индустриската зона „Чојлија“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close