0_Македонија.ПорталПолитика

Мицкоски повика сите пратеници да го поддржат нивниот предлог за измени на Законот за средно образование

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика пратениците од  другите политички партии да го поддржат предлогот на неговата партија за измени на Законот за средно образование, кој го поднесоа во понеделникот, со што ќе им помогнат на матурантите да се измени концептот за државната матура и да се намали бројот на задолжителни предмети кои ќе ги полагаат. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close