Политички партии

Мицкоски: Постои документ за уплата на фирма посредник за набавка на кинеските вакцини

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на брифинг со новинарите објави документ од кој, како што наведе, се потврдува дека имало уплата од Министерството за здравство на посредничка фирма за набавка на кинеските вакцини од „Синофарм“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close