0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Мицкоски побара оставка од Заев, за утре најави блокади во неколку градови

Оставка на Заев, слобода на народот. Со оваа порака, Мицкоски го почна обраќањето во кое побара Заев јавно да се извини за, како што рече, ставовите и навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои.  Тоа, нагласи, не е став на Македонија и тој нема право да ги урива наследството и придобивките оставени од нашите предци. Заев мора да се оди, бараме итна и неотповиклива оставка од Заев, рече Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close