ПолитикаПолитички партии

Мицкоски побара одговорност од власта поради пожарите

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска побара одговорност од власта поради пожарите кои избувнаа на повеќе локации во земјава.

Back to top button
Close
Close