0_Македонија.ПорталПолитички партии

Мицкоски: Пендаровски потпиша се што стопанот му кажа, добро е што ги потпиша и законите за помош

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски  во реакција по потпишувањето на указите за законите што вчера беа изгласани во Собранието вели дека претседателот на државата Стево Пендаровски потпишал, како што наведува во објава на Фејсбук, се што му наредил стопанот. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close