Политички партии

Мицкоски: Осудените за аферата „Мафија“ добија само 2 години казна и не беа обвинети за другите сторени

Осудените за лажните пасоши добија само по две години и не беа осудени и за другите дела кои ги сториле затоа што така се договорени со вистинските сторители и налогодавачи да патните исправи се делат на криминалци кои се дел од мафиите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање по денешната средба со претседателот Стево Пендаровски.

Back to top button
Close
Close