0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски оствари телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија Доналд Туск

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук објави дека остварил телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија Доналд Туск, поранешен претседател на Европскиот Совет и премиер на Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close