0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитикаПолитички партии

Мицкоски од Куманово: Граѓаните будно да ја следат состојбата со преговорите

Граѓаните во наредните денови будно да следат што ќе се случува и какви преговори ќе донесе Владо Бучковски со источниот сосед, ВМРО-ДПМНЕ како предводник на Влада на национално единство нема да почитува ниту збор од договореното, рече од Куманово, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој во изјавата за медиумите пред почетокот на протсестот со автомобили ги повика граѓаните да следат што ќе се случува наредниот период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close