0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштествоПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Никој од ВМРО-ДПМНЕ не е организатор на настаните од 27 април во Собранието

Ниту Извршниот комитет, ниту било кој член на ВМРО-ДПМНЕ не е дел од организацијата на самороганизирањето на народот што се случуваше во тој период, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешното сведочење во Кривичниот суд во Скопје на рочиштето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close