0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë MKDPartitë politikeZgjedhje parlamentare 2020

Mickoski nga Vasileva: Jam i sigurt në vendosmërinë e qytetarëve për të zgjedhur rrugën e djathtë

Që nga tubimi i parë në Ohër, që e mbajtëm më 24 qershor, ne kemi ndjerë energji fitimtare pasi që zgjohet si barishte në secilin nga bashkëqytetarët tonë. Kjo është arsyeja se pse jam i bindur në mençurinë e bashkëqytetarëve të mi, në përcaktimin e miqve të mi se më 15 korrik ata do të zgjedhin rrugën e duhur, do të mbështesin VMRO-DPMNE-në dhe do të mbështesin koalicionin për Rindërtimin e Maqedonisë, theksoi kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në takimin me qytetarët në Vasilevë të Strumicës.

Strumicë, 6 korrik 2020 (MIA) – Që nga tubimi i parë në Ohër, që e mbajtëm më 24 qershor, ne kemi ndjerë energji fitimtare pasi që zgjohet si barishte në secilin nga bashkëqytetarët tonë. Kjo është arsyeja se pse jam i bindur në mençurinë e bashkëqytetarëve të mi, në përcaktimin e miqve të mi se më 15 korrik ata do të zgjedhin rrugën e duhur, do të mbështesin VMRO-DPMNE-në dhe do të mbështesin koalicionin për Rindërtimin e Maqedonisë, theksoi kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në takimin me qytetarët në Vasilevë të Strumicës.

Ai, shtoi se, kur të vijë këtu kundërshtari i tij politik, Zoran Zaev, do të dëgjohen shumë gënjeshtra dhe të pavërteta dhe do ta tregojë gënjeshtrën më të fundit se paga mesatare nuk do të jetë 30 mijë denarë, por 34 mijë denarë.

Duke prezantuar programin me të cilin partia e tij po garon në zgjedhjet e ardhshme, kryetari i VMRO-DPMNE-së tha se partia është e gatshme që me shumë kujdes, me të gjitha strukturat e partisë dhe ekspertët, por edhe qytetarët. bs/bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close