0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Неуспешни сме во справувањето со корупцијата и криминалот

Како држава и како општество сме неуспешни во делот на справувањето со корупцијата и криминалот. Факт е дека никој не успеал и факт е дека уште многу треба да работиме на полето на транспарентноста, криминалот и корупцијата, порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close