0_Македонија.ПорталПолитички партии

Мицкоски: Нема ефект од државната помош за стопанството во Битола, фирмите се борат за егзистенција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој денеска е во посета на општина Битола, по средбата со стопанствениците изјави дека нема ефект од државната помош за стопанството во овој град, дека фирмите се борат за егзистенција. Големи разочарувања, рече тој, има и од локалната власт, која, како што нагласи, на граѓаните им сервира лажна реалност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close