0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Мицкоски: Не сум оптимист дека ќе има поместувања во позициите на Бугарија

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не е оптимист дека ќе има поместувања во позициите на Бугарија во однос на евроитеграцискиот процес на нашата земја.

Back to top button
Close
Close