0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePartitë politikePolitikë

Mickoski në bisedime me liderët e partive simotra nga rajoni dhe Evropa: Opozita do të kërkojë mbështetje për zhbllokimin e rrugës drejt BE-së

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dhe nënkryetari i partisë, Aleksandar Nikollovski në disa ditë në vijim do të realizojnë vizita dhe takime diplomatike me disa politikanë nga rajoni dhe Evropa. Në bisedë për Dojçe Vele-n, Mickoski thotë se bëhet fjalë për "një mini-ofensivë diplomatike", e cila përveç Budapestit dhe Lubjanës, do ta përfshijë edhe Zagrebin, ndërkaq të gjitha vizitat janë të lidhura me partitë simotra të VMRO-DPMNE-së në suaza të Partisë popullore evropiane, por njëherit ato janë edhe partitë në pushtet në vendet e veta evropiane.

Back to top button
Close
Close