0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Мицкоски на средба со Рот: Македонија заслужува да добие датум за старт на преговорите со ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со министерот за Европа на СР Германија, Михаил Рот. На средбата присуствуваа и потпретседателите Александар Николоски и Владо Мисајлоски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close