0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски на средба со компаниите членки на МАТТО

Економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ предводен од лидерот на партијата  Христијан Мицкоски денеска ќе има средба со компаниите членки на Стопанската комора Македонија - Турција (МАТТО).

Скопје, 25 февруари 2020 (МИА) – Економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ предводен од лидерот на партијата  Христијан Мицкоски денеска ќе има средба со компаниите членки на Стопанската комора Македонија – Турција (МАТТО).

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја претстави својата економска програма, но ќе ги слушне и предлозите како и сугестиите на стопанствениците.

Средбата е на покана на МАТТО, а пред две недели ваков работен состанок беше одржан и со економскиот тим на СДСМ, предводен од претседателот на партијата Зоран Заев. дма/

 

Back to top button
Close
Close