ПолитикаПолитички партии

Мицкоски на партиска трибина со членството на ВМРО-ДПМНЕ и симпатизерите од Охрид

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа трибина со членството и симпатизерите од Охрид на која пред беа презентирани некои од политиките на партиската програма „Македонија за сите луѓе“, како и партискиот кандидат за градоначалничката функција на престојните локални избори, Кирил Пецаков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close