0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Мицкоски најави кривични пријави за доаѓањето на пратениците позитивни на Ковид-19 во Собранието

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го нарече тероризам доаѓањето на двајцата пратеници позитивни на Ковид-19 во Собранието и најави дека нивната пратеничка група ќе поднесе кривични пријави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close