0_Македонија.ПорталПолитика

Мицкоски: Мора да има одговорност за незаконско прислушуваните разговори

Од зградата на Министерството за правда до пред Кривичниот суд Скопје, вечерва ВМРО-ДПМНЕ, го одржа протест против ,како што најави, „неправдите, реваншизамот и политичкото насилство“. Учесниците во тек на протесниот марш постојано скадира „Слобода, оставка и мафија на робија".

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close