0_Македонија.ПорталПолитички партии

Мицкоски: Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ поддржува изградба на Клинички центар, но само со дисперзиран проект

Мицкоски е дециден, нагласувајќи дека нема да поддржи проект од три страни кој што ќе ги чини граѓаните најмалку два до три пати повеќе, додавајќи дека ВМРО-ДПМНЕ поддржува изградба на Клинички центар но само со дисперзиран проект направен преку транспарентна методологија и постапка која што ќе биде на увид на граѓаните, а не ваков каков што власта се обидува да го изгради.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close