Политички партии

Мицкоски: Македонија нема придобивки од посетите на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес ја посети регионалната стопанска комора во Битола, при што даде своја изјава и одговори на неколку новинарски прашања, меѓу кои и на прашањето што очекува од посетата на Зоран Заев на Мадрид, Брисел и Атина и кои се придобивките на Република Македонија од посетите. Мицкоски потенцираше дека од тие средби не очекува апсолутно ништо, никаква промена во однос на меѓународниот пат на Република Македонија, бидејќи сликата за политиката на Владата во Република Македонија не може да се промени со посети, поради тоа што државата за жал во изминатите неколку години изобилува со криминал и корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close