0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePartitë politikePolitikë

Mickoski: Këto janë momente kur merren vendime për të ardhmen e popullit dhe shtetit tonë

VMRO-DPMNE sonte mbajti protesta me kolona automjetesh nëpër rrugët e 11 qyteteve në shtet kundër, siç thonë nga partia, krimit, korrupsionit, padrejtësive, tregtimit me identitetin maqedonas, shtetin, të kaluarën dhe të ardhmen. U protestua në Kriva Pallankë, Kratovë, Shën Nikollë, Negotinë, Strumicë, Gjevgjeli, Strugë, Krushevë, Kërçovë, Makedonski Brod dhe Gostivar dhe kërkohej dorëheqja e kryeministrit Zoran Zaev. Lideri i VMRO-DPMNE-së në fjalimin në Fejsbuk pas protestave të mbajtura për nesër paralajmëroi edhe protesta në kryeqytet.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close