ПолитикаПолитички партии

Мицкоски изрази сочувство за настраданите во земјотресот во Хрватска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ испрати телеграма со сочувство до Хрватска и хрватскиот народ за жртвите од земјотресот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close