Политички партии

Мицкоски и Николоски во Будимпешта на средби со Немет и Домос

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот г. Александар Николоски денеска во Будимпешта остварија работен ручек со Претседателот на комитетот за надворешни работи на Парламентот на Унгарија г. Золт Немет и пратеникот на Фидес г. Габор Домос.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close