0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитикаПолитички партии

Мицкоски и германските стопанственици ќе дебатираат за очекувањата и предизвиците за бизнисот

Делегацијата на германското стопанство во државава денеска организира денеска панел дискусија на тема „Шанси, очекувања и предизвици за стопанството 2020“. 

Скопје, 27 февруари 2020 (МИА) –  Делегацијата на германското стопанство во државава денеска организира денеска панел дискусија на тема „Шанси, очекувања и предизвици за стопанството 2020“.

Меѓу учесниците на дебатата се Патрик Мартанс, шеф на Делегацијата на германското стопанство и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. лв/са/

 

Back to top button
Close
Close