0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски го честита Божиќ на верниците од католичка вероисповед

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски до скопскиот бискуп и Апостолски егзарх д-р Киро Стојанов и до сите верници од католичка вероисповед во земјава упатува честитка за големиот Христијански празник - Божиќ на сите верници кои го слават според Грегоријанскиот календар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close