0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вестиПолитички партии

Мицкоски: Генерално се согласивме за се на средбата со Пендаровски

Генерално ние се согласивме за се на средбата, изјави лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска во Делчево, прашан од новинарите во врска со изнесените ставови од претседателот на државата Стево Пендаровски, по вчерашната средба.

Back to top button
Close
Close