0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Формирање на ковид комисија и што поскоро полициски час

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски бара формирање на ковид комисија во која би членувале стручни луѓе кои ќе понудат решенија за надминување на актуелната ситуација со пандемијата. Смета дека час поскоро треба да се воведе и полициски час. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close