0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Да се ослободат од работа хронично болните поради загадувањето на воздухот и пандемијата

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со објава на својот фејсбук-профил апелира до Владата да се ослободат од работа хронично болните поради, како што вели, високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата од Ковид-19.

Back to top button
Close
Close