0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Час поскоро предвремени парламентарни избори и ново, стабилно владино мнозинство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека треба што поскоро да се одржат предвремени парламентарни избори. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close