0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Јавноста мора да знае каков е тој план на активности со Бугарија

Јавноста мора да знае каков е тој план на активности со Бугарија. Според нашите информации, покрај идентитетските прашања, кои што ги опфаќаат македонската традиција, обичаи, јазик, истоија, има и многу бизнис работи кои се дел од тој договор кој што е на маса, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Back to top button
Close
Close