0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Ако Заев навистина сака, нека достави до Собранието предлог за личните карти со европско знаменце 

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски апелира надлежните институции веднаш да и излезат во пресрет на ДИК за да се обезбедат потребните терминали за земање отпечаток од прст. Има време процесот да се заокружи, смета Мицкоски,  зашто до локалните избори остануваат уште седум месеци. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close