0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Ако Бугарија продолжи со своите барања, бараме напуштање на договорот и склучување нов

ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да преговара за идентитетот. Ако Бугарија продолжи со своите барања, треба напуштање на овој Договор на Зоран Заев и ќе бараме нов договор, рече во интервју за МТВ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close