0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Џафери треба да овозможи функционално Собрание, е не да се однесува своеволно

Талат Џафери како претседател на Собранието треба да најде начин со сите пратенички групи да создаде хармонија и да заврши една работа која е во интерес на граѓаните.  Џафери, може дома да се однесува своеволно, ама како претседател на Собрание треба да им служи на граѓаните, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Само интервју“ на Канал 5 Телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close