0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривични пријави поради присуството на ковид-позитивни пратеници на собраниските седници

Во текот на утрешниот ден пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за вчерашните настани во Собранието, кога беше дозволено двајца пратеници позитивни на Ковид -19 во скафандери да присуствуваат и да гласаат за точки од дневен ред на две седници. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close