0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Мицевски: Власта ги кочи редовната работа и процесите во Собранието

Пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека како резултат на коалициско несогласување помеѓу СДСМ, Беса и ДУИ не се избрани составите на клучни органи во Собранието и оти со тоа власта ги кочи редовната работа и процесите во законодавниот дом.

Back to top button
Close
Close